Кількість
|
Вартість
|
||
|
Кукурудзяний крохмаль - це харчова добавка, що використовується для загущення харчових продуктів, але при цьому ступінь загущення у кукурудзяного крохмалю нижчий, ніж, наприклад, картопляний. Додавання кукурудзяного крохмалю робить кулінарні вироби м'якими та ніжними. В основному кукурудзяний крохмаль використовується в кондитерській кулінарії та хлібопеченні.
Кукурудзяний крохмаль синтезується кукурудзою під впливом світла при фотосинтезі. Для отримання крохмалю з кукурудзи її зерна наполягають у розчині сірчистої кислоти, потім зерна кукурудзи дроблять, звільняють від ядра і подрібнюють. У процесі подрібнення виділяється крохмаль. У центрифузі під впливом відцентрової сили крохмаль відокремлюється від білка, потім промивається та просушується. Після сушіння кукурудзяний крохмаль є порошком злегка жовтого кольору. Кукурудзяний крохмаль має присмак та запах кукурудзи.
Склад кукурудзяного крохмалю:
До складу кукурудзяного крохмалю входить вітамін PP, а також макро та мікроелементи, такі як натрій, кальцій, фосфор, магній, калій.
Сорти кукурудзяного крохмалю:
Кукурудзяний крохмаль буває 3 сортів:
вищий сорт;
перший сорт;
аміло-пектиновий сорт.
Сорт кукурудзяного крохмалю визначається кольором, чистотою, кислотністю, зольністю, щільністю темних цяток на поверхні крохмалю. Аміло-пектиновий сорт кукурудзяного крохмалю одержують із восковидної кукурудзи, зерна якої за своєю структурою нагадують віск.
Види кукурудзяного крохмалю:
Кукурудзяний крохмаль буває звичайним та модифікованим. Модифікований кукурудзяний крохмаль-це крохмаль, оброблений при виробництві спеціальним чином, для того щоб забезпечити будь-які інші властивості, необхідні для приготування будь-яких кулінарних виробів і для кращої засвоюваності організмом людини. Це не генно-модифікований продукт, його виготовляють із натуральної кукурудзи, він безпечний.
Модифіковані кукурудзяні крохмалі - це повноцінні кукурудзяні крохмалі, що відрізняються від звичайної якою-небудь зміненою властивістю, наприклад, модифікований крохмаль може бути позбавлений запаху, мати інший колір, не набухати у воді. Властивості модифікованого крохмалю можна ефективно використовувати під час приготування різних кулінарних виробів.
Користь кукурудзяного крохмалю:
У невеликих кількостях кукурудзяний крохмаль корисний для організму людини, його користь полягає у поживних властивостях, що дають енергію клітинам організму та сприяють нарощуванню м'язової тканини. Користь кукурудзяного крохмалю полягає ще й у тому, що крохмаль є постачальником вуглеводів в організм людини, які є життєво важливими для нормального функціонування всіх органів.
Завдяки ферментам крохмаль розщеплюється до води та вуглекислого газу, у процесі чого виділяється енергія, що сприяє функціонуванню живого організму.
Шкідливість кукурудзяного крохмалю:
Кукурудзяний крохмаль може завдати шкоди людині з непереносимістю кукурудзи, що може призвести до ускладнень, таких як астма, алергічні реакції, висипи на шкірі. Кукурудза не рекомендується у вживання людям з проблемами шлунково-кишкової системи та підвищеної згортання крові.
Чи можна замінити кукурудзяний крохмаль картопляним:
Кукурудзяний крохмаль не рекомендується замінювати картопляним, тому що картопляний крохмаль дає набагато більший ступінь загущення кондитерських виробів, внаслідок чого вони виходять дуже густими, не такими ніжними та м'якими як заплановано за рецептом.
З іншого боку, картопляний крохмаль не можна замінити кукурудзяним при приготуванні киселів, так як ступінь загущення кукурудзяного крохмалю недостатня для отримання густого киселю. Кукурудзяний крохмаль та картопляний крохмаль – це крохмалі з різними властивостями, тому їх замінювати не можна.